Kalemlikten Kadro Çantası (KENDİN YAP)

Daha önce, sürekli bisiklet üzerinde taşınacak malzemeler (Yama takımı vb) için artık malzemeleri kullanarak bisiklet için kadro çantası yapmıştık. Bu sefer aynı işlevi görecek bir kadro çantasını 2 Adet kalemliği birleştirerek yaptık. İlkine göre daha zahmetsiz oldu. Piyasada satılan kadro çantalarının ortalama fiyatı 30 TL. Bu çantanın maliyeti 3TL.


Malzemeler
2 Adet Kalemlik
Kumaş(Eski Pantolondan)
Cırt (Yaklaşık 20 cm,  10'ar cm olacak şekilde ikiye ayrılacak)
İğne İplik

Yapım Aşaması
İhtiyacımız olan kalemliklerin her ikisini 3 Liraya aldım.
Eski pantolondan elde ettiğimiz kumaşın her iki tarafına kalemlikleri iğne ile dikiyoruz.
Çantamızı gidon boğazının altından ve üst borudan kadroya tutunmasını sağlayacak olan cırtcırtlarımızı dikiyoruz.
Çanta kullanıma hazır. Hayırlı olsun.

Daha önce yaptığım çantayı yaklaşık bin kilometredir kullanıyorum. Çok işimi gördü, daha binlerce kilometre iş görecek kadar sağlam. Bunlardan birini ihtiyacı olan bir dosta vereceğim. Bu çantanın yapımı daha önce yaptığımız çantaya benziyor. Onu nasıl yaptığımıza aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak göz atabilirsiniz.
Resmi Tıklayınız

Yorumlar

  1. ben de bugün yaptım fakat sizin kadar düzgün olmadı sanırsam. ayrıca maliyeti 6 liraya geldi bana .ama çok keyif aldım.teşekkür ederim...

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Her hangi bir hesabınız yoksa yorumlama biçimlerinden "Anonim"i seçiniz. Bu durumda lütfen adınızı mesaj içinde belirtiniz. Yazılan cevaplardan haberdar olabilmek için "Beni bilgilendir." seçeneğini kullanabilirsiniz.